Telefon: +86-574-62838966
E-mail: sale2@hengboyi.com
Výrobce venkovních solárních řetězových světel: Typy, specifikace a průvodce nákupem
Domů / Novinky / Novinky z oboru / Výrobce venkovních solárních řetězových světel: Typy, specifikace a průvodce nákupem
Venkovní solární řetězová svítidla jsou samostatná LED osvětlovací vlákna, která kombinují malý fotovoltaický panel, dobíjecí baterii, světelný senzor a řadu LED žárovek odolných vůči povětrnostním vlivům do jediné bezdrátové jednotky a pro většinu projektů terasového, zahradního, pohostinského a městského osvětlení nyní poskytují jas a vícesezónní životnost srovnatelnou s drátovým věnecovým osvětlením bez nákladů nebo složitosti elektrického kabelu. Vzhledem k tomu, že se panel nabíjí během dne a baterie automaticky napájí strunu od soumraku až do využití uloženého nabití, svítidlo nevyžaduje žádnou zásuvku, žádné výkopové práce a žádného elektrikáře, což je hlavní důvod, proč týmy pro nákup, zahradní architekti a provozovatelé pohostinství stále častěji specifikují solární řetězová světla pro nové programy venkovního osvětlení, spíše než výchozí sady věnce napájené ze sítě.
Tato příručka je napsána pro kupující, kteří potřebují hodnotit Venkovní solární řetězová světla spíše na úrovni technické a zdrojů než na dekorativní úrovni: distributoři vytvářejí sezónní katalog, skupiny pohostinství specifikující vybavení pro více nemovitostí, dodavatelé krajinářského prostředí porovnávající dodavatele a dovozní týmy prověřující Venkovní solární řetězová světla Manufacturer pro soukromou značku nebo program OEM. Seznamuje se s běžnými typy produktů na trhu, jak spolupracují vnitřní komponenty, jak se liší technologie solárních panelů a baterií napříč cenovými úrovněmi, jaká aktuální data na trhu ukazují růst kategorií, jak přiřadit produkt k aplikaci, jak se solární systém porovnává s kabelovými alternativami na základě faktoru po faktoru, co vlastně znamená stupeň ochrany proti vniknutí pro venkovní odolnost, co zkontrolovat při nákupu od výrobce nainstalovaného systému a jak udržovat několik sezón nainstalovaného systému.
Klíčové s sebou: Solar String Lights odstraňují dva největší nákladové faktory projektů venkovního osvětlení – kabelové vedení a práci elektrikáře – a přitom stále vyžadují, aby kupující vyhodnotili typ panelu, chemii baterie a IP hodnocení se stejnou přísností jako jakékoli kabelové svítidlo.
Ne všechny produkty prodávané pod tímto označením Venkovní solární řetězová světla slouží stejnému účelu a kupující, kteří s kategorií zacházejí jako s jedním produktem, mají tendenci příliš nebo nedostatečně specifikovat pro svůj web. Čtyři varianty níže pokrývají většinu toho, co se v současné době vyrábí pro zahradu, pohostinství a akce, a každá z nich odlišuje rozteč žárovek, tloušťku kabelu a světelný výkon.
Kromě stylu žárovky si kupující obvykle vybírají mezi pevnou teplá bílá (2700K–3000K) barevná teplota pro obytné a pohostinské prostředí, a studená bílá (5000K–6500K) možnost pro použití s vyšší viditelností nebo zabezpečení, nebo a řetězec měnící barvu (RGB). s dálkovým ovladačem pro události a sezónní dekorace. Délka šňůry se také liší podle úrovně: spotřebitelské struny základní úrovně mají běžně 10 až 15 metrů, zatímco produkty komerční kvality jsou stále více nabízeny v délkách 20 až 50 metrů, někdy s více strunami navrženými pro připojení end-to-end pro velká místa.
| Typ | Styl žárovky | Typická délka | Společná aplikace |
|---|---|---|---|
| Mini / Fairy LED | Malé vystavené LED diody | 10–30 m | Mříže, stromy, zábradlí |
| Glóbus / korálek | Kulaté matné koule | 10–15 m | Pergola, terasa, terasa |
| Filamentový styl | LED s teplým vláknem | 10–20 m | Svatby, střešní bary, kavárny |
| Komerční feston | Vyměnitelné šroubovací žárovky | 20–50 m | Pohostinské řetězce, parky, půjčovna akcí |
Klíčové s sebou: Přizpůsobení stylu žárovky a kvality kabelu místu je důležitější než samotný jas – komerční věncová šňůra vydrží pohádkové světlo v prostředí s velkým provozem pohostinství i při podobném světelném výkonu.
Solární řetězové světlo je malý energetický systém s uzavřenou smyčkou a pochopení jeho struktury vysvětluje většinu výkonnostních rozdílů, se kterými se kupující setkávají mezi levnými a komerčními produkty. Během denního světla přeměňuje fotovoltaický panel sluneční světlo na stejnosměrnou elektřinu, která prochází malým obvodem regulátoru nabíjení, který reguluje proud tekoucí do dobíjecí baterie tak, aby se nabíjela, aniž by byla přetížena nebo poškozena napěťovými špičkami. Baterie, obvykle umístěná v utěsněné přihrádce připojené k panelu nebo namontovaná samostatně podél kabelu, uchovává tuto energii, dokud světelný senzor na bázi fotorezistoru nezaznamená dopadající okolní světlo za soumraku a automaticky uzavře obvod, který napájí řetězec LED.
Od této chvíle LED diody přes noc stahují uložený náboj a většina komerčních jednotek obsahuje tlačítko režimu nebo dálkové ovládání, které nabízí stálé svícení, pomalé slábnutí, blikání nebo blikání, spolu s přepínačem pro deaktivaci světelného senzoru pro testování nebo ruční ovládání. Produkty vyšší úrovně oddělují panel, baterii a senzor do krytu odolného vůči povětrnostním vlivům, který je odlišný od samotného kabelu, což umožňuje namontovat panel na plném slunci na kolík nebo konzolu, i když je samotná LED dioda navlečena přes částečně zastíněnou pergolu nebo plot, což je konfigurace, která významně zlepšuje konzistenci nabíjení ve srovnání s návrhy, kde je panel připevněn ke stejné konstrukci jako světla.
Zjednodušený izometrický strukturní diagram venkovního solárního řetězového světelného systému a jeho hlavních komponent.
Klíčové s sebou: Oddělitelný modul panelu a baterie, který lze namontovat nezávisle na kabelu LED, je silným indikátorem designu na komerční úrovni spíše než základním dekorativním produktem.
Panel je jedinou komponentou, která je nejvíce zodpovědná za to, jak spolehlivě se venkovní solární řetězové světlo nabíjí během ročních období, a v této kategorii se v současné době objevují tři technologie panelů. Monokrystalické křemíkové panely jsou vyřezány z jednoho kontinuálního křemíkového krystalu, který umožňuje proudění elektronů s menšími vnitřními ztrátami na hranicích a typicky poskytuje nejvyšší účinnost konverze ze všech tří. Polykrystalické panely jsou odlévány z několika křemíkových fragmentů roztavených dohromady, což je jednodušší a levnější výrobní proces, ale ponechává více hranic zrn pro elektrony, které mohou procházet, což snižuje výstup na jednotku plochy panelu. Tenkovrstvé nebo amorfní panely nanášejí mnohem tenčí polovodičovou vrstvu na flexibilní nebo tuhý podklad, což snižuje náklady na materiál a umožňuje zakřivené nebo kompaktní tvary panelů, ale při nejnižší účinnosti skupiny.
Vzhledem k tomu, že venkovní solární řetězová světla obvykle používají malé panely – často jen několik centimetrů v průměru – rozdíly v účinnosti jsou neúměrné ve srovnání se střešními solárními panely, protože nízkoúčinný panel této velikosti jednoduše nedokáže zachytit dostatek energie v krátkém zimním dni, aby plně nabil baterii pro celonoční světelný cyklus. To je důvod, proč komerční řetězové světelné řady stále více specifikují monokrystalické panely, a to i za skromné náklady, a rezervují tenkovrstvé panely pro levnější dekorativní produkty určené pro kratší noční doby provozu. Průmyslová srovnání účinnosti umisťují monokrystalické panely do 20 % až 23 % řady, polykrystalické panely v 15 % až 17 % a tenkovrstvé nebo amorfní panely v 10 % až 13 % dosah, podle srovnávacích údajů solárních panelů zveřejněných TheGreenWatt a American Sentry Solar. Samostatně, sledování odvětví citované A1 Solar Store odhaduje, že monokrystalické články budou do roku 2026 představovat zhruba 98 % celosvětové produkce solárních článků, což odráží, jak daleko se širší dodavatelský řetězec solárních článků již posunul směrem k technologii s vyšší účinností, která také přináší výhody maloformátovým osvětlovacím aplikacím.
Než se podíváte na níže uvedené srovnání účinnosti, pomůže vám poznamenat, že tato procenta popisují, kolik slunečního světla dopadajícího na povrch panelu je přeměněno na použitelnou elektřinu, že vyšší procento znamená, že menší panel může zajistit stejnou noční dobu provozu, že účinnost panelu sama o sobě neurčuje celkový světelný výkon, protože záleží také na počtu LED a kapacitě baterie, že kupující nakupují pro severní zeměpisné šířky nebo silně zastíněné místa pro instalaci, která by měla obvykle vážit účinnost ve standardních a silně zastíněných oblastech, kde by měly být instalovány spíše konzistentní místa pro instalaci než kupující. skutečné instalované podmínky.
Graf 1: Typická účinnost konverze podle typu solárního panelu
Monokrystalický křemík – až 23 %
Polykrystalický křemík – až 17 %
Tenkovrstvý / amorfní – až 13 %
Rozsahy účinnosti sestavené z dat srovnání solárních panelů TheGreenWatt a American Sentry.
Výše uvedená mezera mezi monokrystalickou a tenkovrstvou účinností se přímo promítá do velikosti panelu a montážní flexibility pro řetězový světelný produkt. Monokrystalický panel lze postavit zhruba na polovině plochy povrchu tenkovrstvého panelu a zároveň zachytit podobné množství denní energie, což je důvod, proč kompaktní komerční jednotky montované na kolíky téměř vždy používají monokrystalické články. Polykrystalické se nachází ve střední vrstvě, kterou stále používá mnoho řad zahradního osvětlení se střední cenou, a nabízí rozumnou rovnováhu mezi výkonem nabíjení a jednotkovou cenou. Kupující, kteří nakupují pro podnebí s méně hodinami slunečního svitu, větší oblačností nebo kratšími zimními dny, by měli považovat typ panelu za primární specifikaci, nikoli za dodatečný nápad, protože tenkovrstvý panel, který má adekvátní výkon ve slunečném podnebí, může mít problémy s plným nabitím stejné baterie během zamračeného podzimního týdne. Za zmínku také stojí, že účinnost panelu ovlivňuje úhel a orientaci panelu: dokonce i vysoce účinný panel má nižší výkon, pokud je namontován naplocho, a nikoli nakloněn směrem k typickému slunečnímu oblouku, takže výrobci, kteří zahrnují nastavitelnou konzolu nebo úhel vytyčení, účinně pomáhají technologii panelů dosahovat výkonu blíž k její jmenovité účinnosti v reálných instalacích. Pro zákazníky B2B, kteří porovnávají více továren, je přímý dotaz, která panelová technologie se používá, spíše než spoléhání na obecný marketingový jazyk, jedním z nejrychlejších způsobů, jak oddělit prémiové produktové řady od těch na základní úrovni.
Klíčové s sebou: Monokrystalické panely poskytují zhruba o 35 % až 75 % vyšší účinnost konverze než tenkovrstvé panely stejné velikosti, což je hlavní důvod, proč komerční solární řetězová světla upřednostňují monokrystalické články i přes vyšší cenu komponent.
Chemie baterie určuje dvě věci, o které se kupující po jasu nejvíce zajímají: kolik sezón bude zařízení v provozu, než bude nutné baterii vyměnit, a jak konzistentně bude fungovat během zamračených dnů. Kategorie venkovního solárního osvětlení dominují tři chemické složení baterií. Nikl-metal hydrid (NiMH) baterie zůstávají nejběžnější volbou v produktech vstupní až střední třídy, protože jsou levné a široce dostupné ve standardním provedení AA nebo AAA, ale mají poměrně vysokou míru samovybíjení kolem 15 % až 20 % za měsíc, podle pokynů pro baterie zveřejněných společností Hykoont. Lithium-iontovátová baterie nabízejí vyšší hustotu energie a lepší výkon za chladného počasí než NiMH, i když standardní lithium-iontové články se mohou v extrémních mrazech vypnout nebo mít nižší výkon bez dodatečné tepelné konstrukce. Fosforečnan lithný (LiFePO4) Baterie se stále více umisťují jako prémiová možnost pro komerční a čtyřsezónní instalace, protože kombinují široký stabilní provozní rozsah, uváděný mnoha dodavateli baterií včetně Linkind a Hykoont jako zhruba -20 °C až 60 °C, s nejdelší životností ze tří chemických látek.
Před tabulkou níže stojí za to vysvětlit životnost, protože je to číslo, které nejpříměji předpovídá, kolik let baterie vydrží při každodenním používání nabíjení a vybíjení, spíše než kolik hodin běží na jedno nabití. Každý cyklus úplného nabití-vybití způsobuje malé strukturální opotřebení uvnitř baterie, a jakmile baterie projde svým jmenovitým počtem cyklů, její využitelná kapacita obvykle klesne natolik, že se noční doba provozu znatelně zkrátí, i když baterie stále technicky funguje. Výrobci zřídkakdy zveřejňují tento údaj výrazně, takže je užitečné položit si přímou otázku při porovnávání dodavatelů. Tyto tři chemické složky se v této metrice podstatně liší a rozdíl se skládá během několika let každodenního venkovního používání.
Graf 2: Typická životnost cyklu nabíjení-vybíjení podle chemie baterie
~750
~1 500
~2500
NiMH
500–1000 cyklů
Li-ion
1 000–2 000 cyklů
LiFePO4
2 000–3 000 cyklů
Životnost cyklu je založena na pokynech pro baterie publikovaných společnostmi Hykoont a UFine Battery.
Když si přečtete tabulku spolu s typickým každodenním používáním, baterie NiMH, která se jednou denně vybije, má tendenci dosáhnout konce své životnosti během jednoho až dvou let venkovního provozu, což je v souladu s pokyny v terénu, které naznačují, že zahradní svítidla napájená NiMH jsou v náročných klimatických podmínkách často každoročně vyměňována. Li-ion baterie v rozsahu 1 000 až 2 000 cyklů obvykle pokryje dva až čtyři roky každodenního používání, než se projeví snížení kapacity, zatímco baterie LiFePO4 v rozsahu 2 000 až 3 000 cyklů mohou reálně podporovat tři až pět nebo více let denních nabíjecích cyklů, což je důvod, proč jsou programy komerčního osvětlení věnců s vysokými náklady na výměnu stále vyšší, i když cena LiFePO4 je stále vyšší. Kromě počtu cyklů je praktickým rozdílem, kterého si kupující na místě všimnou, spolehlivost v chladném počasí: NiMH a standardní lithium-iontové články ztrácejí kapacitu a mohou se pod bodem mrazu chovat nepředvídatelně, zatímco LiFePO4 je častěji uváděn jako udržující stabilní výkon v rámci širších sezónních teplotních výkyvů. Pro pohostinské a komunální nákupčí, kteří hodnotí celkové náklady na program osvětlení spíše než samotnou jednotkovou cenu, může mírný příplatek za jednotku LiFePO4 baterií snížit frekvenci výměny natolik, aby se snížily efektivní roční náklady na instalaci, zejména na těžko přístupných montážních místech, jako jsou vysoké pergoly nebo sloupy městského osvětlení, kde výměna baterií přináší skutečné náklady na práci.
| Chemie | Typická životnost cyklu | Chování v chladném počasí | Typická úroveň produktu |
|---|---|---|---|
| NiMH | 500–1000 cyklů | Slabší pod bodem mrazu | Vstup do střední třídy |
| Lithium-iontovátová | 1 000–2 000 cyklů | Střední, vyžaduje tepelný design | Střední až vyšší vrstva |
| LiFePO4 | 2 000–3 000 cyklů | Stabilní v širokém rozsahu | Komerční / čtyřsezónní |
Klíčové s sebou: Chemie baterie, nikoli samotná velikost panelu, je obvykle rozhodujícím faktorem, kolik let bude program solárních řetězových světel běžet, než bude potřeba součástky vyměnit.
Průzkum trhu prováděný třetí stranou neustále poukazuje na stejný směrový příběh: solární osvětlení roste rychleji než širší kategorie dekorativního osvětlení, které je součástí, a kupující, kteří vytvářejí víceletou strategii získávání zdrojů, těží z pochopení tohoto trendu spíše než z jediného snímku. Podle zprávy o trhu se solárními řetězovými světly zveřejněné 360iResearch byl globální trh solárních řetězových světel odhadován na přibližně 3,78 miliardy dolarů v roce 2025 , očekává se, že dosáhne zhruba 4,14 miliardy dolarů v roce 2026 a předpokládá se, že poroste složeným ročním tempem růstu přibližně 12,16 % , dosahující blízko 8,45 miliardy dolarů do roku 2032 . Tato míra růstu předčí širší kategorii řetězových světel, kterou samostatná zpráva z Hluboké statistiky trhu oceňuje na přibližně 1,15 miliardy USD v roce 2024 a do roku 2030 se zvýší na zhruba 1,68 miliardy USD při CAGR blížící se 6,6 %, což naznačuje, že solárně napájené varianty stabilně získávají podíl na celkové poptávce po řetězových světlech, spíše než aby jednoduše rostly vedle ní.
Analýza trendů publikovaná společností Accio na základě chování při vyhledávání a zpráv o trhu přidává užitečný kontext: očekává se, že širší poptávka po solárním osvětlení přesáhne do roku 2030 15 miliard USD, přičemž chytré funkce a konektivita IoT jsou uváděny jako nová páka růstu, a zájem o vyhledávání solárních řetězových světel konkrétně ukazuje jasné sezónní výkyvy spojené s obdobím dovolených a venkovních akcí spíše než plochou celoroční poptávkou. Deep Market Insights také uvádí, že Severní Amerika v současnosti vede poptávku po širší kategorii řetězových světel, zatímco Asie a Tichomoří je nejrychleji rostoucím regionem, což je v souladu s rostoucími investicemi do venkovního bydlení a nakupováním řízeným festivaly v tomto regionu. Před grafem trendů níže stojí za zmínku, že tato čísla pocházejí od různých výzkumných firem používajících různé definice rozsahu, že solární řetězová světla jsou specificky považována za podsegment většího trhu řetězových světel nebo solárního osvětlení, že čísla CAGR se skládají spíše ročně než lineárně, že vzorce regionální poptávky se významně liší podle klimatu a kultury života venku a že údaje ve zprávách je třeba chápat jako směrové signály průmyslového dodavatele spíše než jako přesné předpovědi objemu objednávky pro jednotlivé zakázky.
Graf 3: Trend velikosti trhu globálního solárního řetězce (miliardy USD)
Zdroj: 360iResearch, zpráva Solar String Lights Market Size & Share 2025-2030.
Vzestupný sklon ve výše uvedeném grafu odráží spíše několik hnacích motorů složené poptávky než jednu příčinu. Rostoucí investice do venkovního bydlení mezi rezidenčními spotřebiteli rozšířily adresnou základnu pro dekorativní osvětlení obecně a v rámci této základny směřují úvahy o udržitelnosti a ušetřené náklady na elektřinu rostoucí podíl nákupů konkrétně na solární možnosti. Provozovatelé pohostinství, kteří dovybavují střešní bary, terasy u bazénů a venkovní jídelní prostory, stále více upřednostňují solární rozvody tam, kde by instalace kabelů byla rušivá nebo nákladná, a komunální kupující, kteří rozmístí osvětlení parků a chodníků, těží ze stejné výhody instalace bez kabelů v měřítku. Pro Venkovní solární řetězová světla Manufacturer nebo dodavatel hodnotící, kam investovat do vývoje produktu, je rozdíl mezi 12,16 % CAGR hlášenou pro solární řetězová světla konkrétně a zhruba 6,6 % až 8 % CAGR hlášenou pro řetězová světla obecně je přiměřeně silným signálem, že solární varianty budou v příštích letech i nadále přebírat podíl z kabelových ekvivalentů. Vzhledem k tomu, že různé výzkumné firmy uvádějí významně odlišné absolutní velikosti trhu v závislosti na tom, jak definují kategorii, níže uvedená tabulka uvádí několik publikovaných odhadů vedle sebe, místo aby představovala jeden údaj jako definitivní, což kupujícím poskytuje jasnější obrázek o rozsahu, v němž analytici pracují.
| Zdroj výzkumu | Segment pokrytý | Hodnota základního roku | Předpokládaná hodnota / CAGR |
|---|---|---|---|
| 360iResearch | Solární řetězová světla (globální) | 3,78 miliardy dolarů (2025) | 8,45 miliardy dolarů by 2032 / 12.16% |
| Deep Market Insights | Řetězová světla, všechny typy | 1,15 miliardy USD (2024) | 1,68 miliardy USD do roku 2030 / 6,6 % |
| Ověřené zprávy o trhu | Řetězová světla, všechny typy | 2,1 miliardy USD (2022) | 3,5 miliardy USD do roku 2030 / 7,3 % |
Klíčové s sebou: Nezávislé výzkumné firmy uvádějí, že solární řetězová světla rostou zhruba dvojnásobně oproti CAGR širší kategorie řetězových světel, což naznačuje, že solární varianty získávají podíl v kategorii spíše než jen jedou na celkovém růstu trhu.
Výběr správného produktu začíná přizpůsobením svítidla tomu, kde a jak se bude skutečně používat, a toto spárování vypadá jinak pro obytnou zahradu než pro pohostinskou střechu nebo městský park. Níže uvedená tabulka nastavuje typické aplikační scénáře vedle výběrových kritérií, která nejpříměji ovlivňují, zda daný produkt bude v daném nastavení dobře fungovat, takže kupující mohou pracovat ve dvou sloupcích společně, než aby jas nebo cenu považovali za jediné proměnné.
Typické aplikační scénáře
| Kritéria výběru klíčů
|
Dostupnost slunečního světla je kritériem kupujících, kteří mají nejčastěji podváhu. Místo s trvalým sluncem bez překážek po dobu alespoň čtyř až šesti hodin denně bude podporovat většinu panelových technologií, ale částečně zastíněné nádvoří nebo místo s krátkou délkou zimního dne těží ze specifikace monokrystalického panelu a baterie s vyšší kapacitou jako kompenzace. Délka chodu je důležitá, protože delší LED řetězce odebírají více proudu přes stejný vodič a komerční věncové produkty navržené pro 30 až 50 metrů dlouhé obvykle používají tlustší drát a v některých případech středový zesilovač nebo sekundární panel pro udržení konzistentního jasu od začátku do konce, což je detail, který stojí za to se zeptat přímo u velkých instalací. Výměnnost žárovek je praktickým hlediskem údržby: utěsněné struny jsou obvykle levnější zepředu, ale vyžadují úplnou výměnu, když některá sekce selže, zatímco produkty ve stylu věnců se šroubovacími žárovkami umožňují personálu zařízení vyměnit jednotlivé žárovky, což snižuje náklady na dlouhodobou údržbu pro velké pohostinské nebo komunální provozy.
Klíčové s sebou: Jediným faktorem, který nejpravděpodobněji určí, zda solární řetězové světlo funguje konzistentně po celou sezónu, jsou hodiny slunečního svitu na místě skutečné instalace, nikoli celkový světelný výkon.
Kupující se často ptají, zda solární řetězová svítidla jsou pouze srovnatelnou náhradou za věncové osvětlení napájené ze sítě, nebo zda tato dvě slouží skutečně k odlišným případům použití. V praxi závisí odpověď na konkrétním porovnávaném faktoru a níže uvedená tabulka uvádí dvě možnosti vedle sebe napříč dimenzemi, které nejčastěji rozhodují o výběru nákupu.
| Faktor | Řetězová světla na solární pohon | Elektrická řetězová světla připojená k síti |
|---|---|---|
| Zdroj napájení | Dobíjecí baterie na palubním panelu | Přiveďte elektřinu přes zásuvku nebo pevnou kabeláž |
| Instalace | Žádná kabeláž; na umístění panelu záleží | Vyžaduje přístup k zásuvce nebo pevnou kabeláž |
| Provozní náklady expozice | Po instalaci žádný měřený odběr elektřiny | Přidává k měřenému zatížení při intenzivním nočním používání |
| Závislost na počasí | Nabíjecí výkon se mění podle denního slunečního záření | Běží konzistentně bez ohledu na denní světlo |
| Typický Best Fit | Vzdálené, sezónní nebo mimosíťové instalace | Stálá místa v blízkosti stávajícího napájení s velkým zatížením |
Jedna technologie, kterou obě možnosti sdílejí, je samotná LED žárovka a stojí za to pochopit, proč se LED diody staly výchozími i pro drátová řetězová světla, než budeme dále porovnávat solární a elektrická. LED komponenty spotřebovávají dramaticky méně energie než klasické žárovky, které nahradily v širším osvětlovacím průmyslu, což je důležité pro solární produkty, protože to přímo snižuje, kolik kapacity baterie je potřeba k udržení nočního osvětlení, a to je důležité pro produkty připojené k síti, protože to snižuje měřené náklady na elektřinu za noční provozování dlouhých věnců. Níže uvedený graf izoluje tento jediný, dobře zdokumentovaný nárůst účinnosti, než bude pokračovat srovnávací diskuse.
Graf 4: Úspora energie LED ve srovnání se žárovkovými řetězovými žárovkami
Zdroj: Údaje o účinnosti LED diod amerického ministerstva energetiky, citované v analýze odvětví řetězových světel Verified Market Reports.
Zhruba 75% snížení spotřeby energie, jak uvádí Ministerstvo energetiky USA a na které odkazuje analýza trhu řetězových světel Verified Market Reports, je dostatečně velká mezera, která přetváří obě strany výše uvedené srovnávací tabulky. U věncového osvětlení připojeného k síti to znamená, že nevýhoda měřených nákladů ve srovnání se solárním osvětlením se ve srovnání s érou žárovek značně zmenšila, protože moderní věnce LED odebírají mnohem méně proudu než starší technologie žárovek. U solárně napájených řetězců je stejný zisk účinnosti to, co dělá malé panely s nízkým příkonem a kompaktní baterie vůbec životaschopnými, protože zátěž žárovky ekvivalentní žárovce by vyžadovala panel a baterii příliš velké na to, aby byly praktické ve formátu zahradního kůlu nebo závěsné šňůry. V praxi to znamená, že rozhodnutí mezi solárním osvětlením a osvětlením připojeným k síti dnes závisí méně na surové energetické účinnosti, protože oba formáty nyní obvykle používají LED, a více na logistice instalace, dostupnosti slunečního světla v místě a na tom, jak chce kupující řídit dlouhodobé provozní náklady a kabelovou infrastrukturu. Místa se stávající venkovní energetickou infrastrukturou a velmi intenzivním nočním používáním, jako je trvale instalovaný hotelový dvůr, mohou stále upřednostňovat systémy věnce připojené k síti z důvodu konzistence, zatímco místa bez pohodlného přístupu k napájení, sezónní instalace nebo místa, kde je kabelové vedení nepraktické nebo nákladné, stále více upřednostňují solární systémy.
Klíčové s sebou: Protože jak solární, tak řetězová svítidla připojená k síti nyní obvykle používají stejnou účinnou technologii LED žárovek, praktický výběr mezi nimi obvykle spočívá v přístupu k instalaci a dostupnosti slunečního světla spíše než samotné energetické účinnosti.
Vzhledem k tomu, že solární řetězová světla jsou ze své podstaty trvale vystavena venkovnímu prostředí, je hodnocení Ingress Protection (IP) vytištěné na panelu, krytu baterie a konektorech jedním z nejspolehlivějších indikátorů životnosti, které si kupující může před objednávkou zkontrolovat. Hodnocení používá dvě číslice: první označuje ochranu proti pevným částicím, jako je prach, na stupnici od 0 do 6, a druhá označuje ochranu proti vodě na stupnici od 0 do 9, takže vyšší druhá číslice konkrétně odráží lepší odolnost proti dešti, postříkání nebo ponoření. Níže uvedené karty shrnují hodnocení, která se nejčastěji vyskytují u venkovních řetězových světelných komponentů, a podmínky, pro které je každý reálně vhodný.
Chráněno proti stříkající vodě z jakéhokoli směru; vhodné pro kryté terasy a chráněné montážní pozice, méně vhodné pro plně otevřenou expozici.
Plně prachotěsné a chráněné proti nízkotlakým proudům vody; společná základní linie pro LED prameny používané v otevřených zahradách a terasách.
Prachotěsné a chráněné proti dočasnému ponoření do jednoho metru; vhodné pro zařízení vystavená silnému dešti nebo přízemním záplavám.
Prachotěsné a chráněné proti trvalému ponoření nad jeden metr; typicky specifikované pro komerční místa u vody, u bazénu nebo zcela nechráněné.
Hodnocení IP samo o sobě plně nepopisuje životnost a kupující, kteří hodnotí výrobce, by se měli také zeptat na materiál pláště kabelu a konstrukci konektoru. Plášť z PVC nebo pryžové šňůry stabilizovaný proti UV záření odolává popraskání a změně barvy v důsledku dlouhodobého vystavení slunci mnohem lépe než neošetřený plast, což je po jediném létě nepřetržitého venkovního používání u levnějších produktů častý problém. Spoje konektorů mezi segmenty struny by měly obsahovat pryžové těsnění nebo zalisované těsnění spíše než jednoduché plastové zaklapávací spojení, protože spoje jsou obvykle tam, kde začíná pronikání vody do systému věnce. Kryty panelů a baterií jsou běžně lisovány z ABS nebo polykarbonátu, přičemž oba nabízejí přiměřenou odolnost proti UV záření a nárazu a montážní materiál z nerezové oceli nebo galvanizovaného montážního materiálu odolává korozi mnohem déle než ocelové kolíky nebo konzoly bez povrchové úpravy v pobřežních instalacích nebo instalacích s vysokou vlhkostí.
Klíčové s sebou: Stupeň krytí IP65 je obecně adekvátní základ pro použití v chráněných zahradách a terasách, zatímco plně exponované komerční nebo vodní instalace zaručují komponenty s krytím IP67 nebo IP68.
Pro distributory, týmy zásobující pohostinství a dovozce vytvářející program osvětlení soukromých značek nebo hromadného osvětlení si vyberou Venkovní solární řetězová světla Manufacturer zahrnuje jiný soubor otázek než nákup hotového maloobchodního produktu. Kromě výše uvedeného typu panelu, chemického složení baterie a hodnocení IP se vyplatí zeptat se dodavatele na sledovatelnost komponent, včetně toho, odkud pocházejí LED čipy a bateriové články, protože nekonzistentní zdroje komponent mezi výrobními sériemi jsou běžnou příčinou kolísání kvality, které se projeví až poté, co je produkt na poli nějakou sezónu. Rovněž stojí za to pochopit, zda továrna nabízí výrobu OEM, vytvoření návrhu, který kupující již vlastní, nebo vývoj ODM, přizpůsobení nebo přizpůsobení stávající produktové řady značce a specifikacím kupujícího, protože tyto dvě cesty mají různé dopady na dobu realizace a vstupy do návrhu. Schopnost interního testování, jako je zrychlené testování vystavení povětrnostním vlivům nebo testování cyklu baterií před odesláním návrhu do výroby, je dalším rozlišovacím znakem, který stojí za to se zeptat přímo, spolu s tím, zda dodavatel může podporovat balení a dokumentaci soukromých značek pro vlastní maloobchodní nebo smluvní kanál kupujícího.
Ningbo Hengboyi Lamp Co., Ltd., dříve Yuyao Hengli Auto Parts Factory, je jedním z příkladů výrobce sloužícího této části trhu jako dodavatel komerčního venkovního osvětlení OEM a továrna na dekorativní venkovní komerční osvětlení ODM. Společnost byla založena v roce 2003 a sídlí ve městě Yuyao v provincii Zhejiang – oblasti známé v rámci čínského výrobního sektoru jako „rodné město plastů“ – společnost integruje výzkum a vývoj, výrobu, prodej a vlastní export pod jednou střechou s obchodním záběrem zahrnujícím svítidla, příslušenství pro osvětlení, elektronické produkty a související vstřikované, pryžové a hardwarové komponenty. Jeho výrobní základna zahrnuje zpracovatelská, výrobní a testovací zařízení podporující přesnou výrobu plastových výrobků spolu s elektronickým sestavováním, což je kombinace schopností, které solární řetězový světelný výrobek, zahrnující vstřikovaná pouzdra, sestavy tištěných obvodů a integraci baterií, obvykle vyžaduje od jednoho dodavatele. Společnost si vybudovala dlouhodobé vztahy s domácími i mezinárodními zákazníky v oblasti osvětlení na základě své stanovené provozní filozofie kvality, především integrity, vědeckého řízení a pragmatických inovací a staví se jako určený dodavatel pro výrobce osvětlení, kteří získávají jak komponenty svítidel, tak hotové produkty dekorativního osvětlení.
Při hodnocení jakéhokoli výrobce v této kategorii jsou kupujícím dobře posláni požadavky na vzorky jednotek pro testování v reálném světě na zamýšleném místě instalace nebo ve srovnatelném klimatu, než zadají hromadnou objednávku, protože laboratorní specifikace pro účinnost panelu, IP hodnocení a životnost baterie se nedokonale promítají do výkonu v terénu v závislosti na místním úhlu slunce, vlhkosti a teplotních výkyvech. Zeptat se přímo dodavatele, jak se jejich produktová řada liší napříč cenovými úrovněmi – konkrétně které úrovně používají monokrystalické a polykrystalické panely a která chemie baterií je standardní nebo volitelná – je obvykle nejrychlejší způsob, jak sladit hromadnou objednávku se skutečnými požadavky na výkon projektu, spíše než spoléhat na obecné marketingové popisy.
Klíčové s sebou: B2B kupující získávají nejužitečnější srovnání mezi výrobci tím, že se budou ptát na konkrétní otázky na úrovni komponent – technologie panelu, chemie baterií, IP hodnocení a testovací schopnosti – spíše než srovnáváním dodavatelů pouze na základě obecných popisů produktů.
Solární řetězová světla vyžadují méně průběžné údržby než drátové ekvivalenty, ale malé množství běžné péče významně prodlužuje jak výkon nabíjení, tak celkovou životnost svítidla. Níže uvedené kroky platí široce pro rezidenční, pohostinské a komunální instalace s tím, že komerční prostory s vyšším provozem těží z přísnějšího dodržování tohoto harmonogramu než u málo využívaných obytných zahrad.
Klíčové s sebou: Většina problémů s výkonem solárních řetězových světel v terénu má původ v umístění panelu, hromadění prachu nebo baterie, která dosáhla konce své jmenovité životnosti, všem těmto problémům lze předejít jednoduchou sezónní údržbou.
Q1: Kolik hodin přímého slunečního světla potřebují venkovní solární řetězová světla k plnému nabití?Většina venkovních solárních řetězových svítidel je navržena tak, aby dosáhla použitelného nočního nabití se zhruba čtyřmi až osmi hodinami přímého slunečního světla bez překážek, ačkoli přesné číslo závisí na typu panelu, kapacitě baterie a počtu LED na prameni. Monokrystalické panely obecně dosáhnou plného nabití rychleji než polykrystalické nebo tenkovrstvé panely stejné velikosti, což je nejdůležitější pro místa s kratším zimním denním světlem. |
Q2: Mohou venkovní solární řetězová světla fungovat v zatažených podmínkách nebo v podnebí s nízkým slunečním světlem?Solární řetězová světla mohou stále fungovat v zataženém podnebí, ale výkon do značné míry závisí na účinnosti panelu a kapacitě baterie, protože rozptýlené světlo skrz oblačnost produkuje podstatně méně náboje než přímé slunce. Kupující v trvale zatažených oblastech nebo oblastech s krátkým denním světlem by měli upřednostňovat monokrystalické panely a baterie s vyšší kapacitou a zvážit umístění panelů na co nejotevřenější dostupné místo bez překážek, i když to znamená oddělení panelu od samotného vlákna LED. |
Q3: Jaká je typická životnost baterie v solárních řetězových světlech, než je nutná výměna?Životnost baterie závisí na chemii: baterie NiMH obvykle vydrží jeden až dva roky každodenního venkovního cyklování, lithium-iontové baterie obvykle vydrží dva až čtyři roky a baterie LiFePO4 mohou realisticky vydržet tři až pět let nebo více, na základě publikovaných srovnání životnosti mezi třemi chemickými odvětvími. Postupné zkracování nočního provozu je obvykle prvním příznakem, že se baterie blíží ke konci své životnosti. |
Q4: Na co by se měli kupující B2B zeptat výrobce venkovních solárních řetězových světel před zadáním hromadné objednávky nebo objednávky OEM?Kupující by se měli zeptat, jaká technologie solárních panelů a chemie baterií jsou standardní pro konkrétní nabízenou produktovou řadu, jaké IP hodnocení platí pro panel, pouzdro baterie a kabelové konektory, zda továrna podporuje vývoj OEM nebo ODM a balení pod privátní značkou a zda jsou vzorky vzorků k dispozici pro testování na místě před potvrzením hromadné objednávky. Odpovědi na úrovni komponent na tyto otázky jsou obecně užitečnější pro porovnávání dodavatelů než obecné marketingové popisy. |
Zobrazit více
Zobrazit více
Zobrazit více
Zobrazit více
Zobrazit více
Zobrazit více
Mob: +86-13901119074
Tel: +86-574-62838966
E-mail: sale2@hengboyi.com
Add: č. 18 Rongchuang Road, Mingwei Village, Lizhou Street, Yuyao City, Ningbo, Zhejiang Province, Čína


中文简体